Четвер, 18.10.2018, 03:21
село Плоске Броварський район
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Депутати [3]
Виконавчий комітет [9]
Апарат Плосківської сільської ради [1]
Регуляторна політика [29]
Інвестиційна діяльність [0]
Рішення сільської ради [14]
Проекти рішень сільської ради [19]
Адміністративні послуги [20]
Статистика
Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
БРОВАРСЬКА РДА
Броварська районна державна адміністрація - офіційний сайт
Форма входу
Головна » Файли » Проекти рішень сільської ради

Повідомлення про оприлюднення проекту рішення виконавчого комітету "Про встановлення тарифів КП "Плосківське"
01.04.2016, 20:39
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ
Проекту рішення виконавчого комітету Плосківської сільської ради «Про встановлення тарифів КП «Плосківське» на надання комунальних послуг населенню села Плоске» (водопостачання, водовідведення)
З метою забезпечення надання населенню села Плоске якісних послуг з водопостачання,водовідведення комунальне підприємство «Плосківське» виносить на публічне обговорення проект рішення виконавчого комітету Плосківської сільської ради «Про встановлення тарифів на надання комунальних послуг населенню села Плоске» (водопостачання,водовідведення) та аналіз його регуляторного впливу на необхідність встановлення тарифів.
Пропозиції та зауваження будуть прийматися в письмовій формі від громадян, юридичних осіб, об’єднань протягом 15 календатних днів до розробника проекту рішення комунального підприємства «Плосківське» за адресою: 07450, Київська обл., Броварський район, с. Плоске вул. Жовтнева,2А тел. 32249

Аналіз регуляторного впливу проекту рішення виконавчого комітету Плосківської сільської ради «Про встановлення тарифів на послуги водопостачання та водовідведення»

Визначення проблем та її аналіз
Основною метою діяльності комунального підприємства «Плосківське» є надання послуг з водопостачання та водовідведення населенню, бюджетним установам та іншим споживачам села Плоского.
На сьогоднішній день в КП «Плосківське» склалася критична ситуація, спричинена невідповідністю діючих тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення їх реальній собівартості.
Діючі тарифи не відшкодовують в повному обсязі витрат на послуги з водопостачання та водовідведення. Підприємство не має змоги сплачувати в повному обсязі за енергоносії, паливно-мастильні матеріали, хлор та податки.
Враховуючи необхідність підвищення мінімальної заробітної плати і зростання цін на паливно-енергетичні ресурси та інші матеріали, підприємством розроблено нові тарифи по наданню послуг на водопостачання та водовідведення, відповідно до постанови КМУ № 869 від 01.06.2011р.
Згідно рішенням сесії Плосківської сільської ради № 458 від 21.10.2008 року визначено:
-собівартість витрат на виробництво послуг водопостачання в розмірі – 4,19 грн/м3
-собівартість витрат на виробництво послуг з водовідведення в розмірі – 4,24 грн/м3.
Відповідно до цього діючі тарифи для споживачів занижені і не відповідають статті 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».
На основі вищезгаданих висновків та з метою приведення тарифів до економічно обгрунтованого рівня, забезпечення надійного і безперебійного надання якісних послуг з водопостачання та водовідведення, підприємством розроблено та подано на розгляд нові тарифи на послуги водопостачання та водовідведення. За результатами розгляду пропозицій підприємства з проведення моніторингу стану фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Плосківське» водопостачання та водовідведення на предмет визначення економічно обґрунтованих тарифів, сплати за послуги водопостачання та водовідведення Плосківська сільська рада розробила проект рішення "Про встановлення тарифів на послуги водопостачання та водовідведення", яким пропонується встановити нові тарифи на дані послуги:
водопостачання
№ п/п Категорія споживачів Собівартість рентабельність Вартість з Вартість з
послуг за % сума рентабельності ПДВ,грн
1 м³, грн. грн
1. Населення 5,43 0 0 5,43 6,52
2. Бюджетні організ. 5,43 12 0,65 6,08 7,30
3. Інші споживачі 5,43 12 0,65 6,08 7,30
водовідведення
№ п/п Категорія споживачів Собівартість рентабельність Вартість з Вартість з
послуг за % сума рентабельності ПДВ,грн
1 м³, грн.
1. Населення 5,66 0 0 5,66 6,80
2. Бюджетні організ. 5,66 12 0,68 6,34 7,61
3. Інші споживачі 5,66 12 0,68 6,34 7,61
Мета та завдання регулювання
Метою розробки та впровадження проекту регуляторного акту є:
• створення умов для якісного та безперебійного надання послуг з водопостачання та водовідведення;
• забезпечення беззбитковості діяльності КП «Плосківське» шляхом встановлення тарифів на послуги водопостачання та водовідведення до рівня економічно обґрунтованих витрат, відповідно до вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги»;
• впровадження низки першочергових інвестиційних проектів, спрямованих на зменшення витрат енергетичних ресурсів.
Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення зазначених цілей
Альтернативними способами досягнення цілей даного регуляторного акту можуть бути:
• збереження існуючого стану, тобто без зміни діючих тарифів та без надання дотації з сільського бюджету. Дана альтернатива не є придатною, оскільки ситуація, що склалася на підприємстві, є досить критичною і потребує негайного вирішення. В іншому випадку - порушується режим надання послуг та підприємство опиниться на межі банкрутства. Також порушуються вимоги чинного законодаства щодо затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги;
• надання підприємству дотації в повному обсязі на покриття збитків від неповного відшкодування економічно–обґрунтованих витрат в тарифах без їх зміни. Дана альтернатива не є оптимальним варіантом вирішення проблеми. У зв’язку з тим, що кошти на надання дотації повинні виділятися з сільського бюджету і вони є досить значними, можлива затримка надходження або невиконання дохідної частини бюджету, що може призвести до несвоєчасних розрахунків бюджету з підприємством, відповідно збільшення ризику невчасних розрахунків останнього по зобов’язаннях за енергоносії, матеріали, паливно – мастильні матеріали, затримку у виплаті заробітної плати, несвоєчасної оплати податків і зборів, що буде супроводжуватись зростанням кредиторської заборгованості, виставленням штрафних санкцій та іншими негативними наслідками. При передбаченні в сільському бюджеті коштів для КП «Плосківське» їх краще вкласти у новітні технології, спрямовані на зменшення собівартості послуг з водопостачання та водовідведення.
• виділення з бюджету дотації для компенсації різниці в тарифах (діючими та тими, що пропонуються). Дана альтернатива не є оптимальним варіантом вирішення проблеми у зв’язку з тим, що у сільському бюджеті не передбачено кошти на покриття даних витрат;
• встановлення економічно обгрунтованих тарифів, які пропонується до розгляду. Для покращення існуючого фінансового стану підприємства доцільним і єдиним прийнятним на цей час шляхом є встановлення нових економічно обґрунтованих тарифів на послуги водопостачання та водовідведення.
Механізм та заходи, які пропонуються застосувати для розв’язання проблеми.
Встановлення нових тарифів на послуги водопостачання та водовідведення з метою забезпечення відшкодування економічно обґрунтованих витрат на постачання питної води та відведення стоків.
Таким чином, даним регуляторним актом забезпечується збалансованість інтересів споживачів послуг та комунального підприємства:
• споживачам забезпечується прозорість та доступність структури плати за послуги водопостачання та водовідведення;
• виконавцем послуг забезпечується повне відшкодування вартості послуг з водопостачання та водовідведення;
• створюються умови стабілізації роботи підприємства.
Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі
прийняття регуляторного акта.
Дане рішення передбачає встановлення економічно обґрунтованих тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення. За умови забезпечення повної проплати послуг споживачами, зростання тарифів позитивно вплине на фінансові результати роботи підприємства, що дасть змогу інвестувати кошти на оновлення основних засобів, енергозберігаючі технології. Все це, в свою чергу, дасть змогу підвищити якість обслуговування населення
В зв’язку з монопольним характером надання послуг з водопостачання та водовідведення, керуючись вимогами нормативно-правових актів вартість цих послуг не може визначатися ринковими методами і тому встановлюється рішенням Плосківської сільської ради. Основним ризиком, який може негативно вплинути на дію цього регуляторного акту, є подальше підвищення цін на паливно-мастильні матеріали, запчастини і вузли до транспортних засобів, заміна рівня мінімальної заробітної плати, податків та інших витрат, передбачених законодавчими актами.
Для попередження наслідків будуть вноситись зміни до регуляторного акту.
Визначення очікуваних результатів від прийняття регуляторного акта.
Сфера інтересів сільської ради та підприємства
Вигоди:
• покращення якості наданих послуг по водопостачанню та водовідведенню;
• вирішення питання надійного водопостачання та водовідведення ;
• забезпечення беззбиткової роботи КП «Плосківське»;
• підвищення надійності роботи об’єктів та мереж;
• можливості довготермінового планування і прогнозування діяльності підприємства;
• можливість впровадження новітніх енергозберігаючих технологій;
• зменшення звернень та скарг зі сторони споживачів.
Витрати:
• збільшення витрат на субсидії.
Сфера інтересів суб’єктів господарювання
Вигоди:
• підвищення якості наданих послуг по водопостачанню та водовідведенню;
• забезпечення надійності надання послуг.
Витрати:
• можливе збільшення витрат на оплату послуг з водопостачання та водовідведення.
Сфера інтересів громадян
Вигоди:
• підвищення якості наданих послуг по водопостачанню та водовідведенню;
• забезпечення надійності надання послуг.
Витрати:
• можливе збільшення витрат на оплату послуг з водопостачання та водовідведення.
Строк дії акта.
Строк дії запропонованого регуляторного акта необмежно, із можливістю внесення до нього змін, доповнень та його відміни у разі зміни чинного законодавства чи в інших необхідних випадках.
Показники результативності регуляторного акту.
В результаті впровадження регуляторного акта будуть досліджуватись та вивчатись наступні показники:
1. Результати фінансово – економічної діяльності підприємства.
2. Рівень зростання заробітної плати.
3. Рівень відшкодування тарифом витрат на послуги з водопостачання та водовідведення (щоквартально).
4. Рівень проплати споживачами за надані послуги.
5. Показник прибутковості чи збитковості.
6. Витрати на капітальні інвестиції в розрахунку на одного мешканця.
7. Показник погашення кредиторської заборгованості всього, у тому числі за електроенергію, з оплати праці, за розрахунками з бюджетом.
Відстеження результативності регуляторного акта.
Базове відстеження результативності регуляторного акта проведено на етапі його підготовки.
Повторне відстеження планується здійснити через пів року після набуття чинності регуляторного акту, за результатами якого можливо здійснити порівняння показників базового та повторного відстеження. У разі виявлення не врегульованих та проблемних питань вони будуть усунуті шляхом внесення відповідних змін.
Директор КП «Плосківське»: І.О.Краснопір

ПЛОСКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
БРОВАРСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Проект РІШЕННЯ
Про встановлення тарифів КП «Плосківське»
на надання комунальних послуг населенню села Плоске (водопостачання, водовідведення)
Розглянувши клопотання директора КП «Плосківське» Краснопіра Ігора Олександровича щодо встановлення тарифів на надання комунальних послуг, приймаючи до уваги надані калькуляції витрат з надання комунальних послуг, на виконання Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.03р., з метою одержання зауважень та пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», постанови Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», керуючись пп.2 п.А ст.28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Плосківської сільської ради
ВИРІШИВ:
1.Затвердити плановий тариф на централізоване водопостачання по КП «Плосківське», згідно додатку №___.
2. Затвердити плановий тариф на централізоване водовідведення по КП «Плосківське», згідно додатку№___
4.Затвердити калькуляцію по наданню послуг для відкачки води бочкою МТЖ – 6 (населення), згідно додатку№___
5.Затвердити калькуляцію по наданню послуг для відкачки води бочкою МТЖ – 6 (інші села), згідно додатку №_____
6. Затвердити форму договору про надання послуг з централізованого питного водопостачання, водовідведення, згідно додатку №___
7.КП «Плосківське»: -з 1 травня 2016 року проводити розрахунки зі споживачами за встановленими тарифами.
8. Контроль за виконанням даного рішення покласти на адміністрацію КП «Плосківське»
Сільський голова Л.С.Димчук
Категорія: Проекти рішень сільської ради | Додав: Sekret
Переглядів: 342 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Ploske © 2018