Вівторок, 19.03.2024, 11:37
село Плоске Броварський район
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Депутати [3]
Виконавчий комітет [9]
Апарат Плосківської сільської ради [1]
Регуляторна політика [29]
Інвестиційна діяльність [0]
Рішення сільської ради [14]
Проекти рішень сільської ради [19]
Адміністративні послуги [20]
Статистика
Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
БРОВАРСЬКА РДА
Броварська районна державна адміністрація - офіційний сайт
Форма входу
Головна » Файли » Проекти рішень сільської ради

Проект рішення про встановлення таривів по КП "Плосківське" на вивезення ТВП.....
03.04.2016, 16:41
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ
Проекту рішення виконавчого комітету Плосківської сільської ради «Про встановлення тарифів КП «Плосківське» на надання комунальних послуг населенню села Плоске» (вивезенню ТВП, освітлення місць загального користування))
З метою забезпечення надання населенню села Плоске якісних послуг з вивезення ТВП, освітлення місць загального користування, комунальне підприємство «Плосківське» виносить на публічне обговорення проект рішення виконавчого комітету Плосківської сільської ради «Про встановлення тарифів на надання комунальних послуг населенню села Плоске» ( вивезенню ТВП, освітлення місць загального користування) та аналіз його регуляторного впливу на необхідність встановлення тарифів.
Пропозиції та зауваження будуть прийматися в письмовій формі від громадян, юридичних осіб, об’єднань протягом 15 календатних днів до розробника проекту рішення комунального підприємства «Плосківське» за адресою: 07450, Київська обл., Броварський район, с. Плоске вул. Жовтнева,2А тел. 32249
ПЛОСКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
БРОВАРСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Проект РІШЕННЯ
Про встановлення тарифів КП «Плосківське»
на надання комунальних послуг населенню села Плоске (вивезення ТВП, освітлення місць загального користування)
Розглянувши клопотання директора КП «Плосківське» Краснопіра Ігора Олександровича щодо встановлення тарифів на надання комунальних послуг, приймаючи до уваги надані калькуляції витрат з надання комунальних послуг, на виконання Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.03р., з метою одержання зауважень та пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», постанови Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», керуючись пп.2 п.А ст.28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Плосківської сільської ради
ВИРІШИВ:
1. Затвердити розрахунок витрат на вивезення твердих побутових відходів (населення), згідно додатку №____
2.Затвердити розрахунок складових тарифу (вивезення твердих побутових відходів, витрат з освітлення місць загального користування), згідно додатку №___
3. Затвердити калькуляцію вартості екскаватора ЕО – 2621 на одну годину, згідно додатку №___
4. Затвердити форму договору про надання комунальних послуг населення села Плоске (вивезення ТВП, освітлення місць загального користування, згідно додатку №___
5.КП «Плосківське»: -з 1 травня 2016 року проводити розрахунки зі споживачами за встановленими тарифами.
6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на адміністрацію КП «Плосківське»
Сільський голова Л.С.Димчук

Аналіз регуляторного впливу до проекту рішення виконавчого комітету Плосківської сільської ради «Про затверджердження тарифів на послуги».
Цей аналіз регуляторного впливу (надалі - Аналіз) розроблено на виконання та з дотриманням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності" від 11.09.03 р. № 1160-IV та з урахуванням Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.04 р. № 308. Аналіз визначає правові та організаційні засади реалізації проекту рішення Плосківської сільської ради «Про затвердження тарифів на послуги КП «Плосківське» Плосківської сільської ради».

1. Проблема, яку пропонується вирішити

Проблема поводження з твердими побутовими відходами та освітлення місць загального користування є однією з важливих в системі житлово-комунального господарства протягом останнього часу.

Ситуація з вивезенням твердих відходів має регресивну тенденцію. Практика показує, що спроби штучно знизити собівартість робіт, пов’язаних із санітарним очищенням, веде до утворення несанкціонованих звалищ, накопичення комунальних відходів та інших проявів неконтрольованої міграції відходів у навколишнє середовище. У зв’язку з цим, на території села та за його межами утворюються стихійні сміттєзвалища, які є вагомими забруднювачами поверхневих і ґрунтових вод, безпосередньо ґрунтів, повітря та виключають можливість повторного використання відходів як сировини.

Основними причинами такої ситуації в с. Плоске – є не врегулювання питань з вивезення твердих побутових відходів села та невідповідність тарифів на послуги по вивезенню ТПВ рівню економічно обґрунтованих витрат на їх надання, відсутність у діючих тарифах капітальних вкладень, що не дозволяє підприємству розвиватися. Основна проблема, яку передбачається вирішити шляхом прийняття даного регуляторного акту – це невідповідність діючих тарифів на послуги з вивезення твердих побутових відході (далі ТПВ) економічно обґрунтованим витратам підприємства, в результаті чого його діяльність стала збитковою.

Діючі тарифи на комунальні послуги ( вивезенню ТПВ,освітлення місць загального користування), які були затверджені Рішенням сесії Плосківської сільської ради від 21.10. 2008р. № 458 є збитковими і не покривають витрат підприємства.

З моменту встановлення діючих тарифів на комунальні послуги ( вивезення твердих побутових відходів,освітлення місць загального користування) які надає це підприємство, напаливно-мастильні матеріали збільшилися з 5,70 грн. до 15,99 грн.(збільшились в три рази), рівень мінімальної заробітної плати збільшився з 460,00 грн. до 1378,00 грн. (2,95 рази), в 2.59 рази збільшилась вартість енергоносіїв та інші витрати.

Для своєчасного та якісного надання послуг вкрай необхідно врегулювати тарифи, та порядок їх надання – це дозволить відшкодовували витрати підприємства та забезпечить одержання запланованого рівня прибутку.
КП «Плосківське» не може самостійно змінювати рівень тарифів, так як згідно з чинним законодавством (Законів України „Про місцеве самоврядування” та "Про житлово-комунальні послуги”) повноваження по встановленню тарифів належать органам місцевого самоврядування.

Подальше здійснення підприємством господарської діяльності в існуючих умовах може призвести до виникнення негативних наслідків:

для КП «Плосківське»:
• неможливість надання якісних послуг;
• погіршення умов оплати працівників підприємства з причини скрутного фінансового становища;
• несвоєчасна оплата єдиних внесків та виникнення заборгованості ;
• виникнення заборгованості по заробітній платі;
• загроза банкрутства підприємства;

для населення с.Плоске:
• зниження якості вивезення твердих та рідких побутових відходів;
• погіршення стану рівня благоустрою та неможливість забезпечення належного санітарного стану села;

для держави:
• затримки та неповне надходження до бюджету коштів від діяльності КП „Плосківське”;
• необхідність виділення підприємству компенсації з місцевого бюджету для відшкодування збитків, пов’язаних із застосуванням тарифів, які не покривають економічно обґрунтованих витрат підприємства.
У зв'язку з вищевикладеним, виникла необхідність встановити обгрунтовані тарифів на комунальні послуги( вивезення твердих побутових відходів,освітлення місць загального користування). Це надасть можливість підприємству збільшити обсяг послуг, підвищить доходи підприємства та покращить його фінансовий стан.

2. Цілі державного регулювання

Ціль прийняття даного регуляторного акту безпосередньо пов'язана з вирішенням проблеми, про яку йшлося в попередньому розділі. Даний регуляторний акт спрямований на вирішення проблеми як у цілому, так і її окремих складових.

Цілями даного регуляторного акту є:
• захист навколишнього природного середовища, забезпечення належного санітарного стану території с. Плоске;
• сприяння ефективній роботі підприємства ;
• підвищення якості надання послуг;
• можливість модернізації, розширення иа технічного переобладнання основних засобів підприємства за рахунок прибутку;
• здійснення державної політики ціноутворення.

3. Визначення альтернатив та їх оцінка

У ході пошуку альтернативних способів досягнення встановлених цілей були розглянуті такі можливості як:

1. саморегулювання ціноутворення на ринку послуг ;
2. пропозиція відмови від введення в дію запропонованого проекту рішення та залишення існуючої ситуації;
3. підвищення розміру тарифів на комунальні послуги та введення в дію запропонованого проекту рішення.

При цьому використаємо метод порівняння приведених альтернатив.

Перша альтернатива є неприйнятною, так як згідно з чинним законодавством повноваження по встановленню тарифів на послуги , покладено на органи місцевого самоврядування. Тому підприємство не може самостійно встановлювати тарифи на свої послуги.

Якщо відмовитись від введення в дію запропонованого регуляторного акту, діяльність КП «Плосківське» з надання комунальних послуг буде поставлена під загрозу, що призведе до:
- зниження рівня благоустрою та неналежного санітарного стану села;
- не буде забезпечено належного рівня житлово-комунального обслуговування;
- одержання цим підприємством збитків;
- залишаться не задоволеними економічні та соціальні потреби його працівників.

Тому ця альтернатива також є неприйнятною.

Тому тільки при підвищення рівня тарифів до запропонованого цим проектом рівня комунальне підприємство «Плосківське» зможе вирішити свої існуючи проблеми, забезпечити необхідний для розвитку рівень прибутку, покращити якість послуг і таке інше.

Таким чином, єдиною прийнятною альтернативою є прийняття запропонованого проекту рішення щодо підвищення рівня тарифів на послуги з вивезення твердих побутових відходів та освітлення місць загального користування.

4. Механізми, що застосовуються для розв’язання проблеми

Вирішення вищезазначеної проблеми буде розв'язано шляхом прийняття відповідного рішення Плосківської сільської ради в порядку та з дотриманням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності" та іншими актами законодавства.

При вирішенні зазначеної проблеми певну користь отримають три групи господарських відносин:
1) споживачі (населення - забезпечення якісними послугами з вивезення твердих та рідких побутових відходів та місць загального користування);
2) держава (відпаде необхідність фінансування цього комунального підприємства з місцевого бюджету, вивільнені кошти можуть бути направлені на благоустрій села);
3) підприємство (зможе надавати більш якісні послуги, які будуть користуватися підвищеним попитом на ринку цих послуг, що приведе до збільшення прибутку самого підприємства, що у свою чергу, обумовлює створення нових робочих місць).

Таким чином, вирішення проблеми, зазначеної в пункті 1 цього Аналізу, повинно здійснюватися шляхом прийняття рішення Плосківської сільської ради «Про затвердження тарифів на вивезення твердих та рідких побутових відходів та освітлення місць загального користування КП «Плосківське» Плосківської сільської ради» з дотриманням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності" та інших актів законодавства.

5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта та оцінка можливості впровадження та виконання вимог регуляторного акта

Можливість досягнення цілей, передбачених у цьому Аналізі в разі прийняття зазначеного рішення, є цілком реальною та обґрунтованою в зв'язку з тим, що метою створення проекту зазначеного рішення є цілеспрямоване вирішення зазначених проблем.

Поставлені цілі досягаються при виконанні вимог цього регуляторного акта з найменшими витратами для суб'єктів господарювання, громадян та держави. Досягнення встановлених цілей шляхом виконання регуляторного акту приносить вигоди, які виправдовують необхідні для його виконання витрати.

Виконання вимог, встановлених актом, тобто користування послугами за встановленими тарифами, та положень даного акту, що містить чітке обґрунтування поставлених завдань, являється також однією з можливостей у досягненні встановлених цілей.

Також слід зазначити, що в даному випадку на дію даного акту має місто ризик впливу зовнішніх чинників. Таких як: зростання мінімальної заробітної плати, підвищення цін на паливно-мастильні матеріали, енергоносії, зростання інших складових собівартості послуг або зміни діючого законодавства. Усе це може привести до недоцільності в подальшому застосування прийнятого даного регуляторного акту, або зміни його суті чи окремих положень.

Однак ризик впливу вище перелічених зовнішніх чинників на дію даного регуляторного акту не може вплинути на необхідність його введення, оскільки наслідки такої відмови значно гірші за наведені.

6. Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта

Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регулювання припускає наведення аналізу вигод та витрат, які виникають у різних груп суб'єктів, на яких поширюється дія даного регуляторного акту. Даний регуляторний акт впливає на інтереси суб'єктів господарювання, мешканців села, які мають різний характер і соціальний ефект.

Проведення аналізу вигод та витрат у його повному обсязі є складною процедурою, оскільки передбачає систематичний збір та аналіз інформації, розрахунок вигод та витрат для значного проміжку часу, застосування різних математичних та економічних моделей, тощо.

Для визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта, які виникають у різних груп суб'єктів, на яких поширюється дія даного регуляторного акту, наведені вигоди та витрати за текстовою формою.

6.1. Сфера інтересів органів місцевого самоврядування

Вигоди:
• Збільшення кола надання послуг серед мешканців села;
• Забезпечення стабільного надання послуг населенню с. Плоске та покращення їх якості;
• Зменшення скарг та звернень з боку споживачів.

Витрати:
• Контроль за впровадженням регуляторного акту.

6.2. Сфера інтересів суб’єктів господарювання

Вигоди:
• Забезпечення стабільної діяльності підприємства в цілому при незначному коливанні складових витрат;
• Надання послуг з дотриманням вимог державних стандартів, норм і правил, встановлених законодавством;
• Забезпечення беззбиткової діяльності КП «Плосківське»;
• Забезпечення вчасної виплати заробітної плати працівникам підприємства.

Витрати:
• Збільшення витрат на обов’язкові відрахування до бюджету.

6.3. Сфера інтересів громадян

Вигоди:
• Забезпечення вчасного надання послуг;
• Покращення якості послуг;
• Підвищення рівня благоустрою с.Плоске вцілому, забезпечення належного санітарного стану території села;

Таким чином, поставлені цілі досягаються при виконанні вимог цього регуляторного акту з найменшими витратами для суб’єктів господарювання, громадян та держави.
Досягнення встановлених цілей шляхом впровадження регуляторного акту приносить вигоди, які виправдовують необхідні для його виконання витрати.

7. Обґрунтування терміну дії регуляторного акта

Рішення Плосківської сільської ради щодо встановлення тарифів на комунальні послуги є регуляторним актом, який розповсюджується на всіх споживачів вказаних послуг, які надає КП "Плосківське". Строк дії рішення залежить від змін у чинному законодавстві, впливу коливання ринкових цін і тарифів на складові тарифів на послуги .

Однак, необмеженість застосування даного регуляторного акту виходе із завдань та цілей, поставлених цим регулюванням із розрахунку на теперішній час. Прогнозування економічної ситуації, тобто вплив зовнішніх чинників на дію цього регулювання, спрогнозувати досить складно. Також складно спрогнозувати вплив внутрішніх чинників на дію даного акту. Тому запровадження дії цього регуляторного акта пропонується без встановлення обмежень по часу. Це пояснюється тим, що на нього, в майбутньому можуть, вплинути невизначені зовнішні чинники, але передбачити які та в який час, не є реальним.

Тому, дія даного акту є необмеженою до моменту настання факторів, які можуть вплинути на суттєвий зміст цього акту або на його цілі.

8. Визначення показників результативності регуляторного акта

Беззбиткова діяльність суб’єктів господарювання.
Підвищення якості обслуговування населення за рахунок економічно обгрунтованих тарифів.
Покращення санітарно-епідеміологічного становища села та збереження навколишнього середовища.

9. Визначення заходів по відстеженню результативності регуляторного акта в разі його прийняття

Відстеження буде здійснене за результатами аналізу фінансово-господарської діяльності підприємства.

Базове відстеження буде здійснено до дня набрання чинності цим регуляторним актом.
Повторне відстеження – через 1 рік з дня набрання ним чинності.


Сільський голова
Категорія: Проекти рішень сільської ради | Додав: Sekret
Переглядів: 826 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Ploske © 2024