Середа, 14.11.2018, 18:45
село Плоске Броварський район
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Депутати [3]
Виконавчий комітет [9]
Апарат Плосківської сільської ради [1]
Регуляторна політика [29]
Інвестиційна діяльність [0]
Рішення сільської ради [14]
Проекти рішень сільської ради [19]
Адміністративні послуги [20]
Статистика
Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
БРОВАРСЬКА РДА
Броварська районна державна адміністрація - офіційний сайт
Форма входу
Головна » Файли » Проекти рішень сільської ради

Рішення про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
04.08.2014, 10:47
ПЛОСКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
БРОВАРСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

Про встановлення податку на нерухоме
майно, відмінне від земельної ділянки

Керуючись пунктом 24 частини 1 статті 26, статті 69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у відповідності до Закону України від 04.07.2013 року № 403-УІІ, «Про внесення змін до ст. 265 Податкового кодексу України щодо об»єктів житлової нерухомості», сесія Плосківська сільська рада Броварського району Київської області

ВИРІШИЛА:

1. Встановити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки , згідно додатку .
2. Виконавчому органу Плосківської сільської ради забезпечити направлення в установленому порядку копії цього Рішення із додатку до органу державної податкової служби Броварського району.
3. Вважати таким, що втратило чинність рішення №335 від 22.04.2014 року «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».
4.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань планування бюджету, фінансів і цін.

Сільський голова: В.М.Кирій

10 липня 2014 року
№ 350 ХХХІ – УІ


Додаток
до рішення № 350 ХХХІ – УІ
від 10.07.2014 р.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:
1. Платники податку:
1.1 Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості.
1.2 Визначення платників податку в разі перебування об'єктів житлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:
а) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;
б) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
в) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податкує кожна з цих осіб за належну їй частку.
2. Об'єкт оподаткування
2.1 Об'єктом оподаткування є об'єкт житлової нерухомості, в тому числі його частка.
2.2. Не є об'єктом оподаткування:
а) об'єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності);
б) об»єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов»язкового)відселення,визначені законом, в тому числі їх частки;
в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;
г) садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об'єкта на одного платника податку;
г’) об'єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки,що належать фізичним особам, які відповідно до закону мають статус багатодітних або прийомних,або малозабезпечених сімей,опікунів,піклувальників дітей, але не більше одного такого об»єкта на сім»ю,опікуна, піклувальника
д) гуртожитки.
е) об»єкти житлової нерухомості,в тому числі їх частки, що належать дітям сиротам,,дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа,визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об»єкта на дитину.
3. База оподаткування
3.1. Базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової нерухомості, в тому числі його часток.
3.2. База оподаткування об'єктів житлової нерухомості,в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюються контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно.
3.3. База оподаткування об'єктів житлової нерухомості,в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з загальної площі кожного окремого об'єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт.
3.4. У разі наявності у платника податку – фізичної особи більше одного об»єкта оподаткування база оподаткування в тому числі різних видів (квартир,житлових будинків або квартир і житлових будинків) база оподаткування обчислюється виходячи з сумарної загальної площі таких об»єктів.
4. Пільги зі сплати податку
4.1 База оподаткування об'єкта/об»єктів житлової нерухомості,в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 120 кв.метрів
б) для житлового будинку будинків незалежно від їх кількості – на 250 кв. Метрів
в) для різних видів об»єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку /будинків, у тому числі їх часток, на 370 кв.метрів.
Таке зменшення надається один раз за базовий податковий ( звітний) період (рік)
Пільги із сплати податку не надаються на об»єкти оподаткування,що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду,лізинг,використовуються у підприємницькій діяльності)
4.2. Сільська рада може встановлювати додаткові пільги з податку,що сплачується на відповідній території з об»єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності релігійних організцій України,статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності,передбаченої такими статутами (положеннями)
Органи місцевого самоврядування до 1 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням об»єкта житлової нерухомості відомості стосовно пільг,наданих ними відповідно до абзацу першого цього підпункту.
5. Ставка податку
5.1 Ставки податку для фізичних осіб встановлюються в таких розмірах :
а) для квартири/ квартир, загальна площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлового буинку/будинків, загальна площа яких не перевищує 500 кв. метрів, 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного(податкового) року;
б) для квартири/квартир, загальна площа, яких перевищує 240 кв. метрів, та житлового будинку/будинків, загальна площа яких перевищує 500 кв. метрів – 2,7% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного( податкового ) року.
в) для різних видів об»єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку,сумарна загальна площа яких не перевищує 740 кв.метрів – 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного( податкового ) року.
г) для різних видів об»єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку,сумарна загальна площа яких перевищує 740 кв.метрів – 2,7% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного( податкового ) року.
5.2.Ставки податку для юридичних осіб встановлюються в таких розмірах:
а) для квартир,загальна площа, яких не перевищує 240 кв.метрів, та житлових будинків,загальна площа яких не перевищує 500 метрів - 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного( податкового ) року.
б) для квартир,загальна площа, яких перевищує 240 кв.метрів, та житлових будинків,загальна площа яких перевищує 500 метрів – 2,7 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного( податкового ) року
6. Податковий період
6.1 Базовий податковий( звітний) період дорівнює календарному року.
7. Порядок обчислення суми податку
7.1 Обчислення суми податку з об»єкта/об'єктів житлової нерухомості, які знаходяться у власності фізичних осіб, зійснюються контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості у такому порядку:
а) за наявності у власника платника податку одного об»єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки,податок обчислюється виходячи із бази оподаткування зменшеної відповідно до Цивільного кодексу,та відповідеої ставки податку;
б) за наявності у власності платника податку більше одного об»єкта житлової нерухомості одного виду, в тому числі їх часток,податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об»єктів, зменшеної відповідно Цивільного кодексу та відповідної ставки податку;
в) за наявності у власності платника податку об»єктів житлової нерухомості різних видів, в тому числі їх часток,податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об»єктів, зменшеної відповідно Цивільного кодексу та відповідної ставки податку;
г)сума податку, обчислена з урахуванням підпунктів 2 і 3 цього підпункту,розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги загальної площі кожного з об»єктів житлової нерухомості.
7.2 Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно Цивільного кодексу, та відповідні платіжні реквізити зокрема органів місцевого самоврядування за місцемзнаходження кожного з об»єктів житлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим(звітним періодом) роком .
Щодо новостроєнного(нововведеного) об'єкта житлової нерухомості податок сплачується фізичною особою - платником починаючи з місяця, в якому виникло право на такий об'єкт.Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення зазначеному власнику після отримання інформації про виникнення права власності на такий об'єкт.
7.3 Платники податку на підставі документів, що підтверджують їх право власності на об'єкт оподаткування та місце проживання(реєстрації), мають право звернутися до органів державної податкової служби для звірки даних щодо житлової площі нерухомості, пільги зі сплати податку, ставки податку та нарахованої суми податку.
Контролюючі органи за місцем проживання(реєстрації) платників податку в десятиденний строк інформують відповідні контролюючі органи за місцезнаходженням об»єктів житлової нерухомості про надіслані (вручені) платнику податку податкові повідомлення-рішення про сплату податку у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Нарахування податку та надсилання (вручення податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцезнаходженням об»єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності таких нерезидентів.
7.4.Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:
- об»єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
- розміру загальної площі об»єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
- права на користування пільгою із сплати податку;
- розміру ставки податку;
- нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів за даними,підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає(вручає йому нове податкове повідомлення-рішення..
7.5 Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов'язані до 15 квітня року, в якому набрала чинність ця стаття, а в наступні роки щокварталу, у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем розташування такого об'єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу, визначеному Кабінето Міністрів України.
7.6 Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролючому органу за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Щодо новоствореного(нововведеного) об'єкта житлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт.
8. Порядок обчислення сум податку в разі зміни власника об'єкта оподаткування податком.
8.1 У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця в якому виникло право власності.
8.2 Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
9. Порядок сплати податку.
9.1 Податок сплачується за місцем розташування об'єкта оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положенням Бюджетного кодексу України.
Фізичні особи можуть сплачувати податок у сільській місцевості через касу сільської ради за квітанцією про прийняття податків і зборів.
10. Строк сплати податку.
10.1 Податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується:
а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Сільський голова: В.М.Кирій
Категорія: Проекти рішень сільської ради | Додав: Sekret
Переглядів: 804 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Ploske © 2018