Понеділок, 29.04.2024, 08:37
село Плоске Броварський район
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Депутати [3]
Виконавчий комітет [9]
Апарат Плосківської сільської ради [1]
Регуляторна політика [29]
Інвестиційна діяльність [0]
Рішення сільської ради [14]
Проекти рішень сільської ради [19]
Адміністративні послуги [20]
Статистика
Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
БРОВАРСЬКА РДА
Броварська районна державна адміністрація - офіційний сайт
Форма входу
Головна » Файли » Рішення сільської ради

Р І Ш Е Н Н Я Про затвердження Правил утримання домашніх тварин на території населених пунктів П
15.04.2013, 12:16

                  ПЛОСКІВСЬКА  СІЛЬСЬКА  РАДА

                                  БРОВАРСЬКОГО  РАЙОНУ

                                      КИЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

                                         Р І Ш Е Н Н Я

Про  затвердження Правил утримання

домашніх тварин на території населених

пунктів Плосківської сільської ради

 

         Розглянувши Припис управління ветеринарної медицини в Броварському районі №29 від 12.02.2013 року, на виконання Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», Інструкції «Про заходи боротьби зі сказом тварин»(наказ №5 від 15.03.1994 року,зареєстрована в Міністерстві юстиції України 31.03.94 №54/263, керуючись ст.26  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  сесія Плосківської сільської ради

                                           В И Р І Ш И Л А: 

      1. Затвердити Правила утримання домашніх тварин на території населених пунктів Плосківської сільської ради, згідно додатку.

2 .Доручити депутатам Плосківської сільської ради:

 - сприяти проведенню державною службою ветеринарної медицини району профілактичних щеплень проти сказу собак та котів, що належать громадянам, які мешкають на території сільської ради;

- попереджати громадян, що у випадках покусу свійських тварин дикими хижаками, а також покусів людей, негайно повідомляти державну  службу ветеринарної медицини району;

- проводити роз»яснювальну роботу серед населення, щодо обов»язкової реєстрації собак в службі державної ветеринарної медицини з послідуючим отриманням  ветеринарного паспорту та проведення щеплення проти сказу.

    Сільський голова:                                                    В.М.Кирій

 22 березня 2013 року

№_______ХІХ - VІ               

Правила утримання домашніх тварин у населених пунктах Плосківської сільської ради

І. Загальні положення

1.1. Правила утримання тварин у населених пунктах Плосківської сільської ради (далі – Правила) спрямовані на забезпечення безпеки життя та здоров’я людей, укріплення моральності та гуманності суспільства, захист від страждань і загибелі тварин унаслідок жорстокого поводження з ними, захист їх природних прав.

1.2. Ці Правила поширюються на відносини, що виникають у зв’язку з утриманням тварин та поводженням із ними фізичних та юридичних осіб у населених пунктах Плосківської сільської ради (крім установ Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної прикордонної служби та Державної митної служби).

1.3. Дія цих Правил поширюється на поводження з тваринами незалежно від форми власності та інших речових прав на них.

1.4. Фізичні та юридичні особи, які утримують тварин, зобов’язані суворо дотримуватися вимог Законів України "Про захист тварин від жорстокого поводження”, "Про тваринний світ”, "Про охорону навколишнього природного середовища”, "Про ветеринарну медицину”, "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, "Про захист населення від інфекційних хвороб” та інших нормативно-правових актів України, санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм та правил, а також не допускати порушень прав і законних інтересів інших фізичних і юридичних осіб та не створювати загрози безпеці людей, а також інших тварин, в тому числі через жорстоке поводження з ними або їх жорстоке умертвіння.

II. Загальні вимоги утримання тварин у населених пунктах Плосківської  сільської ради

2.1. Утримання та поводження з тваринами в у населених пунктах Плосківської  сільської ради ґрунтується на таких принципах:

- жорстоке поводження з тваринами є несумісним з вимогами моральності та гуманності, спричиняє моральну шкоду людині;

- забезпечення умов життя тварин, які відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям;

- право власності та інші речові права на тварин у разі жорстокого поводження з ними можуть бути припинені відповідно до Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження”;

- заборона жорстоких методів умертвіння тварин, у тому числі отруєння тварин;

- відповідальність за жорстоке поводження з тваринами і за порушення цих Правил;

- утримання і поводження з домашніми тваринами без мети заподіяння шкоди як оточуючим, так і самій тварині;

- забезпеченням безпеки життя та здоров’я людей при утриманні тварин;

- дотримання санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм та правил при утриманні і поводженні з тваринами;

2.2. При утриманні тварин забороняється:

- спричиняти тваринам біль і страждання, крім випадків, коли життю і здоров’ю людей і тварин загрожує небезпека;

- організація, проведення і пропаганда собачих боїв та інших заходів, які допускають жорстокість по відношенню до тварин;

- нанесення побоїв, травм з метою примушення тварин до виконання будь-яких вимог.

2.3. Умови утримання тварин повинні відповідати їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям, а також задовольняти їх природні потреби в їжі, воді, сні, рухах, контактах із собі подібними, у природній активності та інші потреби. Місце утримання тварин повинно бути оснащено таким чином, щоб забезпечити необхідні простір, температурно-вологісний режим, природне освітлення, вентиляцію та можливість контакту тварин із природним для них середовищем.

2.4. При неможливості подальшого утримання, домашня тварина повинна бути передана іншому власнику або здана в притулок для тварин.

2.5. Особа, яка утримує тварину, зобов’язана забезпечити своєчасне надання їй ветеринарної допомоги. У разі виникнення підозри на наявність у тварини захворювання особа, яка її утримує, зобов’язана негайно ізолювати таку тварину і звернутися до ветеринарного лікаря. Ветеринарні процедури щодо тварин можуть здійснювати тільки особи, які мають відповідну фахову освіту. Ветеринарне обслуговування повинно включати послуги з евтаназії тварин або новонародженого приплоду тварин.

2.6. Умертвіння тварин допускається:

- для одержання господарсько корисної продукції;

- для припинення страждань тварин, якщо вони не можуть бути припинені в інший спосіб;

- за необхідності умертвіння новонародженого приплоду тварин;

- за необхідності умертвіння окремих тварин, які хворі на сказ чи на інше особливо небезпечне захворювання або є носіями особливо небезпечного захворювання;

- за необхідності оборони від нападу тварини, якщо життя або здоров’я людей знаходиться в небезпеці.

При умертвінні тварин мають дотримуватися такі вимоги:

- забороняється застосовувати негуманні методи умертвіння тварин, що призводять до загибелі від задушшя, електричного струму, больових ін’єкцій, отруєння, курареподібних препаратів, перегріву, та інші больові методи;

- переробка тварин дозволяється тільки після їх умертвіння;

- умертвіння тварин, що страждають, проводиться негайно, якщо їх страждання неможливо припинити іншим чином.

2.7. Забороняється пропаганда жорстокого поводження з тваринами, заклики до жорстокого поводження з ними. Забороняється використання в розважальних або комерційних цілях матеріалів, які демонструють жорстоке поводження з тваринами.

2.8. При транспортуванні тварин повинні задовольнятися їх потреби в їжі та воді, а також має бути забезпечений захист від шкідливого для них зовнішнього впливу. Транспортний засіб, призначений для перевезення тварин, повинен бути спеціально оснащений для того, щоб виключати травмування або загибель тварин. При завантаженні і розвантаженні тварин мають використовуватися пристрої і прийоми, що виключають травмування і загибель тварин. Транспортування тварин різних видів проводиться роздільно, за винятком таких їх видів, які природно контактують один з одним або є нейтральними один до одного.

2.9. Особи, які утримують домашніх тварин, мають право з’являтися з ними поза місцями їх постійного утримання (супроводжувати їх). Супроводжувати домашню тварину може особа, яка досягла 14-річного віку. При супроводженні домашніх тварин не допускається залишати їх без нагляду.

Особа, яка супроводжує тварину, зобов’язана забезпечити:

- безпеку оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди супроводжуваною домашньою твариною;

- безпеку супроводжуваної домашньої тварини;

- безпеку дорожнього руху при проходженні з домашньою твариною біля транспортних шляхів і при їх переході шляхом безпосереднього контролю за її поведінкою.

2.10. У місцях масового скупчення людей, у тому числі в транспорті, собаки повинні знаходитися на короткому повідку і в наморднику, а маленькі собаки – в закритих контейнерах або на руках у власника. В інших громадських місцях собаки можуть знаходитися на вільному повідку. В інших місцях дозволено вільний вигул собак за умови дотримання вимог, встановлених цими Правилами. Під час переходу через вулиці і поблизу магістралей особа, що здійснює вигул собаки зобов’язана узяти її на короткий поводок, щоб уникнути дорожньо-транспортних подій і загибелі собаки на проїжджій частині.

- захоронювати домашніх тварин на спеціальних кладовищах тварин .

2.11. Особа, яка утримує домашню тварину, зобов’язана:

- забезпечити домашній тварині необхідні умови, що відповідають її біологічним, видовим та індивідуальним особливостям, відповідно до вимог Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження”, дбати про домашню тварину, людяно поводитися з твариною, не залишати її без догляду, забезпечити їй достатню кількість їжі та постійний доступ до води;

- прибирати за нею екскременти на будь-якій території;

- забезпечувати своєчасне надання домашній тварині ветеринарних послуг (обстеження, лікування, щеплення тощо);

- мати на тварину ветеринарні паспорти;

- щороку доставляти собак, а у випадках, коли ветеринарна служба визнає за необхідне, також котів та інших тварин, у ветеринарну установу для огляду, імунізації проти сказу і лікувально-профілактичних обробок;

- негайно повідомляти заклади охорони здоров’я і ветеринарної служби про випадки укусу або травмування собакою, котом людини, свійської чи домашньої тварини, а також доставляти у ветеринарну установу собак і котів, які покусали людей чи тварин, або заподіяли їм травми, для огляду і карантинування протягом 10-ти днів, а покусаних тварин – для огляду і лікування;

- тримати сторожових собак на прив’язі і спускати їх з прив’язі лише в закритих дворах, що виключає можливість втечі, про наявність собак застерігати написом на будинках, дворах і на вулицях;

- запобігати неконтрольованому розмноженню домашніх тварин;

- відшкодувати матеріальні та моральні збитки, що нанесені тваринами громадянам у встановленому чинним законодавством України порядку.

2.12. Особі, яка утримує домашню тварину, забороняється:

- утримувати, передавати іншим особам незареєстрованих собак;

- продавати собак і котів та інших тварин у невстановлених для цього місцях;

- з’являтися з собаками в громадських місцях особам у нетверезому стані;

- заводити собак і котів у приміщення продовольчих магазинів, об’єктів громадського харчування, установ охорони здоров’я, культури, на територію дитячих майданчиків;

- вигулювати та виводити за межі помешкання чи садиби собак з підвищеною агресивністю без наявності коротких повідків, намордників;

- викидати трупи собак, котів і інших тварин або захоронювати їх у не відведених для цього місцях;

- жорстоко поводитися з домашніми тваринами, залишати їх без догляду або знищувати;

- вирощувати і використовувати собак і котів для отримання м’яса, жиру та шкіри.

III Особливості утримання диких тварин та сільськогосподарських  тварин та птиці

3 .1. Утримання крупних диких тварин в житлових будинках, що належать фізичним особам на правах приватної власності, забороняється. Утримання диких тварин у неволі без дозволу допускається в разі тимчасового утримання врятованої постраждалої тварини. Допускається утримання дрібних диких тварин, які традиційно утримуються людьми в неволі і можуть бути забезпечені умовами утримання відповідно до вимог законодавства України та цих Правил.

3.2. Власники диких та сільськогосподарських тварин узгоджують з відповідною ветеринарною установою перелік та порядок проведення діагностичних та профілактичних заходів щодо цих тварин.

3.4. Власники сільськогосподарських (продуктивних) тварин та птиці зобов’язані:

- зареєструвати продуктивних тварин в агенції з ідентифікації тварин;

- утримувати у чистоті приміщення для тварин та птиці та прилягаючі до них території;

- систематично проводити заходи боротьби з мухами та гризунами;

- негайно повідомляти ветеринарну лікарню району про кожен випадок захворювання чи падежу сільськогосподарської тварини чи птиці;

- виконувати усі вказівки ветеринарного лікаря з проведенням заходів, необхідних для попередження заразних захворювань тварини та птиці;

- проводити забій тварин тільки на забійних пунктах після огляду її ветлікарем та оформлення ветдовідки встановленого зразку;

- забій птиці та кролів, належних громадянам, може проводитись подвірно, з обов’язковою очисткою і дезінфекцією місця забою;

- усі трупи сільськогосподарських тварин і птиці підлягають утилізації в спецпідприємствах.

Категорія: Рішення сільської ради | Додав: Хуторянка
Переглядів: 5477 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Ploske © 2024